Відкриття нової злітно-посадкової смуги в Міжнародному аеропорту «Одеса»

  • Новини
  • Відкриття нової злітно-посадкової смуги в Міжнародному аеропорту «Одеса»
Сьогодні відбулась урочиста церемонія відкриття нової злітно-посадкової смуги в Міжнародному аеропорту «Одеса».
 
 
Будівництво нового аеродромного комплексу в МА «Одеса» здійснюється в рамках реалізації Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року (далі-Програми).
Фінансування Проекту забезпечується Державним агентством інфраструктурних проектів України (Укрінфрапроект) та ДП «Фінінпро» за рахунок державних коштів.
 
Замовником будівництва виступає ДП «Дирекція з будівництва Міжнародного аеропорту "Одеса", зі сфери управління Укрінфрапроекту.
На державному рівні рішення про необхідність будівництва нового аеродромного комплексу було прийняте ще у 2013 році. Тоді, за сприяння Одеської міської ради державному підприємству було відведено в постійне користуаанння необхідні земельні ділянки, Урядом затверджено Проект та визначено, що його фінансування буде забезпечено за рахунок державних коштів.
 
 
В 2016 році Кабінетом Міністрів України затверджено Програму, одним із завдань якої визначено необхідність розбудови Міжнародного аеропорту «Одеса» та визначено джерело фінансування Проекту.
Безпосередньо фінансування та будівництво нової злітно-посадкової смуги розпочато наприкінці 2017 року.
 
 На час реалізації Проекту необхідно було забезпечити безперервну роботу аеропорту.
 
За рахунок коштів інвестора та за сприяння місцевих органів самоврядування збудовано новий термінальний комплекс, що, в свою чергу, дає можливість на повну потужність використовувати пропускну здатність нової ЗПС та забезпечувати необхідний пасажиропотік.
 
У цьому році заплановане завершення будівництва 2ої черги (встановлення необхідного обладнання) та початок будівництва 3ої черги (магістральної руліжної доріжки).
Введення в експлуатацію двох черг дозволить забезпечити польоти літаків кодових літер А, В, C, D з забезпеченням належного рівня безпеки польотів. В той же час після завершення 3-ї черги, якою передбачено будівництво нової магістральної руліжної доріжки, пропускна здатність аеродрому значно збільшиться.
 
Які характеристики має нова ЗПС МА «Одеса»?
- довжина смуги складає 2800 м, ширина 45 м;
- встановлено нове світлосигнальне, радіонавігаційне та метеорологічне обладнання, яке дозволить приймати широкофюзеляжні авіалайнери, призначені для здійснення польотів на середні та великі відстані, з посадкою за категорією III IКAO.
 
Відповідно до нормативів ІКАО пропускна здатність аеродрому складатиме від 30 до 60 тисяч операцій посадка-зліт на рік при конфігурації (ЗПС,РД, МРД та перон) в порівнянні з 20-30 тисячами операцій посадка-зліт на рік при базовій конфігурації (ЗПС, РД та перон).

Автор : fininpro | 16.07.2021