Дніпро отримає новий аеропорт

  • Новини
  • Дніпро отримає новий аеропорт

 

 

Державне підприємство «Фінансування інфраструктурних проектів» на чолі з Тарасюком Олегом Борисовичем разом з Головою ОДА Олександром Бондаренко започаткували будівництво нового аеродрому та нового аеровокзалу Міжнародного аеропорту «Дніпропетровськ».

 

Історія Міжнародного аеропорту «Дніпропетровськ» налічує понад 100 років, а у воєнні роки на території цього аеропорту базувалися літаки спеціального призначення. В 1946 році пасажиропотік становив до 300 пасажирів на рік. Остання реконструкція, що проводилася була в далекому 1987 році, в той же час була подовжена злітно-посадкова смуга (ЗПС) до 2850 м. В сучасній історії місто мало шанси на реконструкцію аеропорту, коли було кандидатом на проведення матчів фіналу з футболу «Євро-2012», та в 2015 році, коли Україна отримала право на проведення «Євробаскет-2015», нажаль проект не був реалізований.
 
Настав час змінювати історію на краще! Зусиллями Президента України, Міністра інфраструктури, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Державного агентства інфраструктурних проектів, та фахівців галузі ми дали старт новій сторінці в історії розвитку авіаційних перевезень Дніпровського регіону. Оновлений аеродром отримає нову злітно-посадкову смугу довжиною 3200 метрів, магістральну та з’єднувальні руліжні доріжки, нові перони та буде обладнаний сучасним світлосигнальним, метеорологічним обладнанням, а також радіотехнічними засобами посадки, які забезпечать безперебійну експлуатацію аеропорту за будь-яких погодних умов.
 

Як зазначив голова ДП «Фінінпро»: «Прогнозований пасажиропотік нового аеропорту може скласти до 3 млн пасажирів на рік, що майже в 10 разів перевищує кількість пасажирів за 2019 рік. Нова злітно-посадкова смуга передбачає можливість прийому суден класу «E» (Boeing 777), на відміну від діючої сьогодні смуги довжиною 2850 м, що дозволяє зліт та посадку тільки суден класу «B» (Boeing 737 та Airbus 320)».

 

 
Також Олег Тарасюк зазначив, що вже розпочато підготовчі роботи вартістю 12 млн грн, які передбачають будівельно-монтажні роботи з перенесення трансформаторних підстанцій та кабелів живлення на місце майбутньої злітно-посадкової смуги, які необхідні для проведення основних будівельних робіт та безперебійної роботи діючого аеропорту до введення в експлуатацію нової ЗПС.

 

Нагадуємо, що ДП «Фінінпро» оголосило євротендер на будівництво аеродрому очікуваною вартістю 5,7 млрд грн, що складається з наступних 4-х пускових черг:

 

- 1-земляні роботи, будівництво пасажирського та VIP перонів, будівництво руліжноі доріжки, що з’єднує діючу ЗПС з пероном;
- 2-будівництво ЗПС довжиною 2300м;
- 3-будівництво ЗПС довжиною 3200м;
- 4-будівництво руліжних доріжок.
Підписання договору можливе з 01.12.2020. Строк реалізації проекту до грудня 2023 року.

 

Автор : fininpro | 30.06.2020