Історія та актуальне з будівництва МА "Дніпропетровськ"

  • Новини
  • Історія та актуальне з будівництва МА "Дніпропетровськ"
 
Історія МА «Дніпропетровськ» налічує вже більше 100 років! Перші згадки про посадку поштового аероплану на місці сучасного аеропорту датуються 1918 роком. У Другу світову війну аеродром використовували супротивні воюючі сторони, а вже з 1946 року на цьому місці функціонував пасажирський аеропорт!
Будівля аеровокзалу, яку ми можемо бачити сьогодні - це споруда 1974 року, друга капітальна споруда для пасажирів, яку було збудовано в аеропорту. 
 
Враховуючи місце розташування такого сучасного міста, як Дніпро, його ресурси та потенціал розвитку, немає потреби доводити необхідність будівництва тут сучасного аеропорту. До сьогодні вже були такі спроби: перша у 2008-2009 році до EURO-2012, друга – до EuroBasket. Той факт, що сьогодні 2021 рік, і лише місяць тому розпочато будівництво 1 черги говорить про те, що всі спроби, з ряду причин, залишилися лише спробами.
 
З ініціативи Президента України Володимира Зеленського проекту «Будівництво нового аеропорту Дніпропетровськ» дали «нові крила». В 2020 році виконано оцінку впливу на довкілля, інженерні вишукування, розроблено проєктну документацію та розпочато підготовчі роботи. Також у 2020 році проведено тендер на визначення генерального підрядника будівництва і лише в лютому 2021 року, після трьох раундів оскарження в АМКУ, укладено договір з генеральним підрядником. 
 
Варто зазначити, що тендер на визначення генерального підрядника на будівництво аеродрому в МА «Дніпропетровськ» був найдорожчим в галузі інфраструктури за весь час незалежності України та склав 5,7 млрд гривень. Переможцем торгів було визначено учасника з найменшою ціновою пропозицією і ним став ТОВ «Альтіс Констракшн» з пропозицією в 3,95 млрд грн. Економія при закупівлі склала 31% (1,75  млрд грн).
Загальна вартість проекту – 6,23 млрд грн. На 2021 рік передбачено 1,4 млрд грн.
 
Що вже зроблено?
 
Будівельні роботи розпочались вчасно - одразу після укладання договору генеральний підрядник ТОВ «Альтіс Констракшн» вивів будівельну техніку на будівельний майданчик.
Наразі тривають роботи з влаштування тимчасових будівель та споруд, винесення інженерних мереж з ділянки будівництва І-ої черги, а саме: 
- влаштування виробничої бази де будуть встановлені бетонні заводи, складські та побутові приміщення;
- влаштування тимчасових під’їзних доріг та площадок для інертних металів;
- підключення будівельного містечка до тимчасових інженерних мереж;
- встановлено ваговий комплекс автомобілів при в'їзді та виїзді з виробничої бази для здийснення контролю будівельних матеріалів;
- розпочато влаштування тимчасової огорожі будівельного майданчика.
 
 
Паралельно групою DCH, що виступає інвестором будівництва аеровокзального комплексу, ведуться подібні роботи на об’єкті будівництва нового терміналу. На виконання будівельних робіт передбачено 18 місяців, тобто до кінця 2022 року пасажири МА «Дніпропетровськ» будуть розпочинати свою повітряну подорож з сучасного терміналу!
 
 
Проектом будівництва аеродрому МА «Дніпропетровськ» передбачено 4 черги будівництва протягом 3-х років.
 
Результати реалізації проектів будівництва:
- нова злітно-посадкова смуга довжиною 3200 м, що здатна приймати літаки кодової літери «Е» (Boeing 777);
- сучасна система навігації, метеорологічне та світлосигнальне обладнання;
- новий пасажирський термінал та VIP-термінал.
 
Як всі давно і очікували, Міжнародний аеропорт «Дніпропетровськ» офіційно перейменували на «Дніпро».

Автор : fininpro | 13.04.2021